Portal z artykułami na temat firm

Portal z artykułami na temat firm

Location scouting i plenery zdjęciowe

Zostaw komentarz pod wpisem

Konstanty Włodarczyk 2020-11-17 0 komentarzy
Location scouting i plenery zdjęciowe

Specjaliści zajmujący się poszukiwaniem najlepszych lokacji filmowych spotykani są na planach zdjęciowych. Zajmują się umiejętnym odnajdywaniem miejsc, które spełniają oczekiwania reżyserów. Muszą one pasować do charakteru produkcji oraz grupy docelowej. Location scouting przynosi szereg korzyści, a więcej o tym zagadnieniu można przeczytać na stronie daul.pl. Prowadzi ją agencja oferująca ciekawe plenery zdjęciowe, sprawdzające się podczas nagrywania filmów pełnometrażowych, seriali oraz innych materiałów.

Współpraca z tym przedsiębiorstwem przebiega w kilku etapach. Jednym z nich jest znalezienie miejsca idealnego, a następnie przedstawienie go osobom tworzącym scenariusz, do których należy ostateczna decyzja. Location managerowie zatrudnieni w tej agencji odpowiadają za wyszukiwanie plenerów oraz przygotowywanie lokacji do nagrywania filmów. Specjaliści działają kompleksowo i oferują wsparcie w razie pytań. Dokładnie wsłuchują się w potrzeby klientów, dzięki czemu znajdują idealne przestrzenie. Rozwiązanie to daje możliwość zaoszczędzenia wolnego czasu.

Przedstawiciele firmy, ze względu na bogate doświadczenie, wiedzą, na co zwracać uwagę podczas szukania plenerów oraz jakich miejsc należy unikać. Sprawdzają, czy:

  • lokacja spełnia wszystkie warunki znajdujące się w scenariuszu,
  • można wyeliminować niepożądane dźwięki, wydawane m.in. przez przejeżdżające auta,
  • ekipa filmowa wraz ze sprzętem zmieści się w przestrzeni i będzie mogła się w niej swobodnie poruszać,
  • w zasięgu kadru znajdują się obiekty wymagające uzyskania dodatkowego pozwolenia na nagrywanie.