Portal z artykułami na temat firm

Portal z artykułami na temat firm

Najlepsze techniki odlewania metali stosowane przez Karomet

Zostaw komentarz pod wpisem

Marcel Wasilewski 2020-07-21 0 komentarzy
Najlepsze techniki odlewania metali stosowane przez Karomet

Wykonane odlewy powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. W większości przypadków liczy się także precyzja i dbałość o najmniejsze elementy odlewów, aby móc uzyskać określony rezultat. Warto podkreślić, że zupełnie inne techniki odlewania metali są stosowane w przypadku pojedynczych zamówień, a inne, gdy firma realizuje produkcje seryjne. Renomowana marka KAROMET wykorzystuje w swoim zakładzie dwie podstawowe techniki - formowanie piaskowe oraz kokilowe.

Czym różnią się obie metody i kiedy są stosowane?

Technika kokilowa jest wykorzystywana głównie przy zamówieniach wielonakładowych, gdy liczy się przede wszystkim ilość wykonanych odlewów w jak najkrótszym terminie. Wystarczy spojrzeć na galerię dostępną na stronie internetowej producenta, aby przekonać się z jak wielką precyzją i dokładnością powstają odlewy ze stopów aluminium, cynku i miedzi przy zastosowaniu właśnie tej techniki. Największą zaletą kokilowych odlewów jest ich powtarzalność oraz niezwykle gładka powierzchnia.

Technika piaskowa jest dużo rzadziej stosowana w zakładzie ze względu na zbyt długi proces produkcji. Metoda ta pozwala na wykonanie odlewów z aluminium oraz innych metali kolorowych o przeróżnych kształtach, później jednak uzyskane formy i tak muszą zostać dodatkowo poddane obróbce mechanicznej. tego rodzaju formowanie jest raczej wykorzystywane przy mniejszych zamówieniach.

Warto także wspomnieć o dodatkowej usłudze, którą realizuje firma, a mianowicie o projektowaniu i wykonawstwie specjalnych form oraz modeli odlewniczych dla klientów zewnętrznych, zgodnie z indywidualnym projektem.